הרצאות

במסגרת שירותו הצבאי שירת אורי שגיא כראש אמ"ן, מפקד חיילות השדה ואלוף פיקוד דרום. כמו כן כיהן כעוזר ראש אג"מ, ראש חטיבת המבצעים במטכ"ל, נציג צה"ל במשלחת לשיחות השלום עם לבנון, מפקד אוגדת שריון ברמת הגולן וכמח"ט גולני. השתתף בין היתר ב"מבצע אנטבה" כאחד ממפקדי הכוחות. מונה לעמוד בראש צוות שיחות השלום עם סוריה, ולקח חלק במו"מ נוספים במזרח התיכון.

כמי שמילא שורה של תפקידים אלה, ובמקביל עוסק בכתיבת עבודות מחקר בנושאי מודיעין, ביטחון  לאומי ואסטרטגיה, מעביר אורי שגיא מגוון הרצאות במוסדות אקדמיים בארץ ובחו"ל וכן לגופים ציבוריים ופרטיים.

ההרצאות מועברות בעברית / אנגלית.

מזרח תיכון משתנה – איומים ומענה >

בהרצאה מדבר שגיא על הסכנה שבקיפאון המדיני ובהישענות רק על כוח צבאי.

הסכסוך הערבי ישראלי – מיתוס מול מציאות >

הרצאה זו עוסקת בסכסוך הערבי-ישראלי ובאתוס של כל אחד מהעמים. כמו כן, ההרצאה נוגעת בשימוש המנהיגים בסכסוך לצורך שימור מעמדם הפולטי.

מתודולוגיה של משא ומתן – מהות והתנהלות >

במסגרת ההרצאה, משתף אורי שגיא את המאזינים במה שהתרחש מאחורי הקלעים של המשא ומתן עם סוריה, החל מההכנות המעמיקות בחודשים הקודמים לו, המחלוקות בין הצדדים והאינטרסים המנוגדים והמשותפים, דרך השיחות החשאיות עם הנציגים הסורים, ועד לכישלון השיחות, דווקא כשהפערים בין הצדדים נראו קטנים מאי פעם.

מנהיגות וקבלת החלטות >

בהרצאה זו משתף אורי שגיא את המאזינים בתהליכי קבלת החלטות בהתבסס על מידע ובהיעדר, מדבר על הובלת שינוי ומהי דמותו של מנהיג בעל חזון.

עבודת האדמה – גידול וייצור שמן זית >

בהרצאה זו מסביר שגיא למאזינים על יתרונות שמן הזית, תהליך הפקת שמן הזית החל מגידול עצי הזית, דרך המסיק ועד להפקת שמן הזית האיכותי ועצירתו בבית הבד, ומספר על פולקלור בית הבד.

הובלת שינוי בארגון – הרצוי והמצוי מול המטרה >

הרצאה זו עוסקת בהובלת ארגונים לקראת שינויים הכרחיים או חיוניים, ולקראת הגשמת מטרות גדולות שהציב הארגון.

סיפורי מורשת קרב >

בהרצאה זו מספר אורי שגיא סיפורים של אנשים שהיו מוכנים לסכן את חייהם ואף להיפגע בשם הבנתם שצריך להגן על המדינה לעיתים ע"י שימוש בכוח צבאי.