שמן זית

במטעי הזיתים של משפחת שגיא בכפר ביאליק, המשתרעים על שטח של למעלה מ-250 דונם, גדלים עצים מהזנים המובילים בתעשיית שמן הזית בארץ: סורי, ברנע, מנזולינו, פיקואל, פישולין, לצ'ינו וקורטינה. המטעים מנוהלים על ידי צוות עובדים קבוע, מנוסה ומיומן.

שמן הזית, המופק משבעה זנים של זיתים, נעצר בבית הבד בתהליך מוקפד תחת הסטנדרטים הגבוהים ביותר. הפקת השמן מתבצעת בטמפרטורות נמוכות בתהליך של "כבישה קרה" המבטיחה שאיכותו הטבעית, טעמו, ויתרונותיו התזונתיים של השמן נשמרים.

שמן הזית עובר סינון ומאוחסן בתנאים אופטימאליים בכלי קיבול מיוחדים, העשויים נירוסטה אטומה. את כלי הקיבול מאחסנים בחדרים ייעודיים, שבהם שוררת טמפרטורה קבועה. לקראת שיווקו, נארז השמן בכלי זכוכית או במכלי פח מצופה.

שמן הזית מדורג כ"כתית מעולה" (extra virgin), שזו רמת האיכות הגבוהה ביותר של שמן זית, ובעל אחוז חמיצות שאינו עולה על 0.8%. שמן הזית נושא את תו האיכות של מועצת הזיתים. השמן כשר ובפיקוח הרבנות.

את השמן ניתן לרכוש בבקבוקי זכוכית ובמכלי פח בנפחים של 750 מ"ל, 1 ליטר, 2 ליטר, 5 ליטר ו-16 ליטר.

במשק מייצרים גם זיתים ירוקים ושחורים בכבישה ביתית ייחודית. כבישת הזיתים מתבססת על ידע ארוך שנים שעבר במשפחה וכוללת רכיבים טבעיים בלבד (פלפל, מלח, שום, לימון).

שמן הזית והזיתים של משק שגיא משווקים למסעדות ומעדניות מובחרות וכן ללקוחות פרטיים בכל רחבי הארץ.

את כלל המוצרים ניתן לרכוש גם ישירות במשק המשפחתי בכפר ביאליק.

גידול הזיתים והפקת השמן >

קראו מידע נוסף בנושא אופן גידול הזיתים והפקת שמן הזית במשק שגיא.